Big_loader_ajax

Renta a finanční plánování

Jste rentiér, který již prodal svou firmu?

Hledáte rovnocenného partnera, se kterým byste se mohl bavit o svých penězích? Hledáte někoho, kdo má se správou stovek milionů nějaké zkušenosti? Pak čtěte dále…

Naši klienti nám často říkají: „Moje bankéřka se mi pokaždé snaží jen prodat nějaké produkty. To mi ale nestačí.” Přirozeně, spíše totiž hledají někoho, kdo by jim rozuměl a měl zkušenosti se správou velkého objemu peněz.

Privátní banky často zdůrazňují luxus. Kožené sedačky, propagační materiály vytisknuté na křídovém papíře, členství v golfovém klubu. Většina klientů, se kterými jsme mluvili, by se ale bez tohoto luxusu klidně obešla. Ptáte se proč?

Luxus není všechno… 

Když se totiž po tomto prvním „luxusním” dojmu setkají se svým bankéřem, jsou většinou zklamáni. Jejich způsob práce se neliší od toho, na který byli zvyklí u svého „běžného” poradce: snaží se jim zase jen prodat nějaký produkt. Jediný rozdíl je v oněch produktech: místo obyčejné kreditní karty vám teď privátní bankéř nabízí kreditní kartu zlatou. Před tím vám nabízeli penzijní připojištění, teď nabízí výhodnější termínovaný vklad. Jinak se ale nic nezměnilo. To ale nejspíš není ta služba, za kterou je chcete platit, že ano?

Člověk, který prodal svůj byznys, je finančně nezávislý. Rentiér. A pro své peníze, které prodejem své dlouho budované firmy získal, chce něco jiného než luxus nebo hodnou bankéřku. Co to je? Hledá především rovnocenného partnera.

Člověka, který je dostatečně „seniorní”. Člověka, který je kompetentní starat se o jeho peníze, protože má prokazatelné zkušenosti se správou milionů a miliard korun. Někoho, s kým se může rovnocenně bavit a někoho, komu může věřit. Možná, že takového člověka hledáte i vy.

Úspěšní lidé, kteří jsou na cestě stát se rentiéry

Vyděláváte dost peněz na to, aby se vám o ně někdo staral? Hledáte ale někoho, kdo se vám jen nebude snažit prodat nějaké další produkty, ale místo toho vám nabídne komplexní řešení vaši finanční situace?

Když k nám naši klienti přicházejí a my se jich ptáme, proč se rozhodli pro změnu, často slyšíme: „Já mám tu mou bankéřku rád, ale pokaždé, když jsem za ní přišel, snažila se mi prodat nějaký produkt, který měla jejich banka zrovna v akci.” Rozumíme jim, bohužel taková je ve většině případů současná realita.

Bankéři na přepážkách a finanční poradci často nejsou opravdovými odborníky ve financích a místo, aby vám navrhli komplexní řešení vašich financí, zůstávají většinou u doporučení jednotlivých produktů, které ovšem vaše skutečné potřeby neřeší. To ale bohužel není jediný problém, který možná i vám vadí na vašem bankéři nebo finančním poradci…

Tím dalším nedostatkem je chybějící systematická komunikace. Často se stává, že o svém poradci od podepsání smlouvy neslyšíte. Nekomunikuje s vámi pravidelně, nepořádá výroční schůzky, na kterých by zjišťoval změny, ke kterým u vás došlo, a na základě toho by upravil váš finanční plán. Týkají se tyto potíže i vás? Řešení existuje – D2P Consulting.


Kontakt

+420 732 689 987